czwartek, 14 kwietnia 2016

Halloween a Polska - pomysł na LARP


31 października, to dzień w którym obchodzimy Halloween. Dzień ten, cieszy się największym zainteresowaniem w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Irlandii. 

Święto te, jest tak zwane Wigilią wszystkich Świętych;. W tenże dzień, dzieci jaki i czasami dorośli, przebierają się za różne przerażające postacie. W krajach w których, święto te jest powszechne, młodzież chodzi po okolicy i zbiera słodycze od mieszkańców. Jest to tak zwana zabawa "cukierek albo psikus". W Polsce jak dotychczas nie ma jeszcze, zbyt wielkiej popularności. Halloween do polski zawitało w latach 90-tych. 


Od tamtych czasów, coraz to częściej jest obchodzone w naszym kraju. W dzisiejszym wieku widać, że młodzieży przypasował ten zwyczaj i coraz to częściej, organizują w niniejszy dzień, bale przebierańców. Kto wie? Być może Halloween w Polsce w niedalekiej przyszłości, będzie tak ważnym dniem, jak każde inne ważniejsze święto. Czas pokaże, czy tradycja ta zadomowi się u Nas na dłużej, czy z wiekiem czasu po prostu zniknie. 

My dziś organizujemy przebierane imprezy i szereg niesamowitych atrakcji. Czemu więc nie wyrwać się z rutyny i np. podczas wakacji nie zorganizować LARPu lub imprezy tematycznej? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz